Rubriky
Uncategorised

4 rady, jak odpovědět na výzvu od novináře

Zmínky v médiích jsou dobrým způsobem, jak si budovat osobní značku. Renomé, na jehož základě vás budou vnímat vaši budoucí zákazníci, kolegové či spolupracovníci. Vlastní propagaci a PR byste tedy měli věnovat dostatečnou pozornost.

Zdroj: CoWomen  on  Unsplash

Prostřednictvím Medializuj můžete získat prostor nejen v online médiích a tisku, ale také v televizi a rádiu. Novináři často přidávají konkrétní výzvy, pro které hledají vhodné respondenty.

Jak odpovědět na výzvu od novináře?

 1. Stručně, jasně a zajímavě
  Základní pravidlo zní: Odpovídejte přímo na položenou otázku. Snažte se věci konkretizovat, podložit je fakty. Pokud však chcete říci více, připište ke své odpovědi možnost přímého kontaktování a naznačte, v čem můžete být redaktorovi nápomocni.
 2. Z osobní zkušenosti
  Představte si, že redaktor obdrží několik desítek odpovědí. Proč by měl vybrat právě vás? Napište o vlastních zkušenostech, případně o tom, jak se téma dotýká přímo vás. 
 3. Slušně a otevřeně
  I když se z online prostoru pomalu vytrácí základní pravidla etiky, nezapomínejte na slušnost. Právě slušným a zdvořilým chováním si můžete přilepšit. Buďte vstřícní a projevte vůli spolupracovat.
 4. V požadovaném formátu
  Redaktor má mnohdy konkrétní představu o tom, jak by měla odpověď vypadat. Ať již potřebuje audio výstup, video nebo text, snažte se dodržovat zadání. 

Náš tip: Pokud víte o zajímavém tématu, které by podle vás mohlo zajímat i média, přidejte ho do Námětů pro novináře. Tuto možnost naleznete po přihlášení do aplikace v levém bočním menu.

Zjistěte více a vyzkoušejte naši bezplatnou službu, která spojuje novináře s odborníky.

Jsem novinář

Hledáte kvalitní zdroj pro vámi připravovaný obsah?

BEZPLATNÁ * služba pro novináře a bloggery hledající kvalitní zdroj a citace.

* navždy zdarma

Jsem odborník

Hledáte způsob, jak se zviditelnit v médiích?

BEZPLATNÁ * služba pro odborníky a firmy, které se chtějí zviditelnit v médiích.

* navždy zdarma

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *