Rubriky
Uncategorised

4 tipy na profilové fotky do médií

Život online se stal naší každodenní součástí. Denně čteme noviny, aktuality a sledujeme sociální sítě. Vídáme tak desítky fotografií, na jejichž základě se rozhodujeme, zda jsou nám lidé sympatičtí, nebo zda působí důvěryhodně. Častokrát si takto vytvoříme obraz o zcela neznámém člověku. A přesně takto se musíme dívat i na vlastní profil, podle kterého nás budou posuzovat registrovaní novináři.

Fotografie jako klíč k budování osobní značky

Prostřednictvím dobře zvolených fotografií dokážete vylepšit svůj profil odborníka, působit důvěryhodně či zaujmout. Investujte čas a věnujte pozornost právě této formě vizuální komunikace, která vám dokáže „přihrát pár bodů navíc“.

4 rychlé tipy, jak docílit maximálního vizuálního efektu

 1. Ukažte svou tvář
  Jako základní fotografii používejte vždy takovou, na které vám je vidět obličej. Profilová fotografie by měla být jednoduchá, diskrétní a profesionálně působící.
 1. Přirozené prostředí nebo jednoduché pozadí
  Vylepšit fotografii může i zvolené pozadí. Chcete-li působit důvěryhodně, využijte vaše přirozené prostředí, ve kterém se nacházíte. Pokud například pracujete jako oční lékař, připravte fotografie přímo z ambulance, použijte rekvizity, které máte po ruce – přístroje, stěnu na čtení a podobně. Chcete-li působit méně formálně, využijte jednoduché pozadí, které nebude působit rušivě. Nezapomeňte si zvolit i vhodné oblečení, ideálně kontrastní, které nebude na fotce zanikat.
 1. S úsměvem či bez
  Ve svém profilu mějte po ruce několik typů fotografií. Jemný úsměv vám pomůže působit sympatičtěji a příjemněji. Ovšem pozor. Ne vždy se úsměv hodí. Doporučujeme nahrát fotky s úsměvem i bez. Novinář si tak bude moci podle typu zpracovaného tématu vybrat snímek, který se mu do článku hodí nejvíce.
 1. Jaký formát je vhodný?
  Využijte možnost nahrát více obrázků, aby si novinář mohl vybrat přesně to, co potřebuje. Připravte fotografii na výšku i na šířku. Jednoduchou profilovou fotku i fotografii z praxe. Fotografie nahrávejte v původním vysokém rozlišení.

Náš supertip: Využijte profesionálního fotografa
Během své kariéry jste se jistě setkali s potřebou zaslání vašich fotografií. Pokud svěříte svou vizuální propagaci do rukou profesionála, získáte kvalitní materiál, který můžete používat několik let. Na takové focení je dobré připravit si několik variant oblečení, prostřídat pozadí i výraz tváře. Vyfotit celek, ale i detail.

Jako modelky na ukázkových fotografiích nám posloužily naše úžasné CEO a COO Janka a Mirka, děkujeme.

Zjistěte více a vyzkoušejte naši bezplatnou službu, která spojuje novináře s odborníky.

Jsem novinář

Hledáte kvalitní zdroj pro vámi připravovaný obsah?

BEZPLATNÁ * služba pro novináře a bloggery hledající kvalitní zdroj a citace.

* navždy zdarma

Jsem odborník

Hledáte způsob, jak se zviditelnit v médiích?

BEZPLATNÁ * služba pro odborníky a firmy, které se chtějí zviditelnit v médiích.

* navždy zdarma

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *