Rubriky
Uncategorised

Proč pracovat se sponzorovaným obsahem

Trendy současnosti přinášejí vydavatelům stále více výzev, se kterými se denně setkávají. Staré jistoty z digitálního publikování a tradiční zobrazovací reklama přestávají fungovat. Kromě toho jsou inzerenti stále náročnější. Chtějí skvělý obsah – text, audio i video, jednoduchou a cílenou distribuci, rychlé zpracování, a to vše za co nejlepší cenu.

Rychle rostoucí segment nativní reklamy nabízí vydavatelům možnost, jak zpeněžit žádaný obsah a distribuovat jej zákazníkovi. Majitelé médií mají nyní reálnou příležitost následovat vzory ze zahraničí, které prostřednictvím nativní reklamy dokázaly zvýšit své příjmy v době, kdy příjmy z reklamy naopak klesají.

  • Více než reklamní prostor – vytvářejte příspěvky, které budou mít smysl pro inzerenta i vaši redakci. Neprodávejte reklamu (která je na sestupu), ale nabízejte kreativní koncepty. Mnoho vydavatelství již dokáže marketingově využít potenciálu vlastního obsahu, který generuje nové příjmy.
  • Trh nativní reklamy roste a má před sebou slibnou budoucnost – v zásadě mluvíme o příležitosti, která přichází i na český trh a přináší s sebou možnost zvýšit příjmy v době, kdy je vydavatelské odvětví jako celek pod tlakem.
  • Příznivé výsledky a vysoká návratnost investic inzerenta – nativní reklama se vyznačuje vysokou mírou zapojení, protože uživatelé jsou ochotnější integrovat s reklamním obsahem.
  • Rychlé propojení se stávajícím systémem vydavatelství – příprava sponzorovaného obsahu nevyžaduje zvyšování výdajů ani drahá systémová řešení. Do nabídky lze zařadit téměř okamžitě.

JAK MŮŽE VYPADAT SPONZOROVANÝ OBSAH

Formát obsahu závisí na dohodě mezi vámi a inzerentem. V zásadě však mluvíme o běžném redakčním obsahu, na který jste zvyklí.

Práci se sponzorovaným obsahem si můžete vyzkoušet také prostřednictvím naší platformy Medializuj.cz – po registraci budete dostávat poptávky na tvorbu obsahu přímo do vaší emailové schránky. Vyhnete se tak studeným kontaktům a pošlete nabídky pouze lidem, kteří je opravdu chtějí.

Zjistěte více a vyzkoušejte naši bezplatnou službu, která spojuje novináře s odborníky.

Jsem novinář

Hledáte kvalitní zdroj pro vámi připravovaný obsah?

BEZPLATNÁ * služba pro novináře a bloggery hledající kvalitní zdroj a citace.

* navždy zdarma

Jsem odborník

Hledáte způsob, jak se zviditelnit v médiích?

BEZPLATNÁ * služba pro odborníky a firmy, které se chtějí zviditelnit v médiích.

* navždy zdarma

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *